Dziecko

Kupujemy fotelik samochodowy

Od dłuższego już czasu nie można przewozić dzieci w samochodzie na kolanach; dzieci do pewnego wzrostu muszą podróżować w fotelikach samochodowych. Dlatego też rodzice, którzy planują podróżować z dzieckiem samochodem koniecznie po narodzinach malucha muszą kupić fotelik.

Foteliki dla dzieci: jak wybrać?

Wybierając się na zakupy należy przede wszystkim pamiętać, że kryterium wybór fotelika dla dziecka nie powinien być kolor i cena. To ostatnie elementy, na które należy zwracać uwagę dokonując wybór fotelika dla dziecka. Wybór fotelika dla dziecka – czym w takim razie rodzice powinni się kierować? Foteliki dla dzieci są podzielone na kilka grup. O tym do jakiej grupy dane foteliki dla dzieci należą decyduje waga dziecka. Dlatego też zaleca się przed wybraniem na zakupy fotelika szczególnie dla starszego dziecka jego zważenie. Więcej o foteliki dziecięce można przeczytać w artykule „ Bezpiecznie podróżujemy z dzieckiem samochodem”.

Foteliki dziecięce: jaki kupić?

Foteliki dziecięce są podzielone na 3 grupy. Można więc wybrać foteliki dziecięce należące do grupy 0/0+. To foteliki, w których mogą być przewożone noworodki i niemowlęta do chwili aż osiągną wagę 13 kilogramów. Kolejne foteliki dziecięce należą do grupy I; w tych fotelikach wożone są dzieci do 18 kilogramów. Dla dzieci w wieku około 3,5 roku koniecznie trzeba kupić nowy fotelik. W fotelikach z grupy II można przewozić dzieci o wadze 15-25 kilogramów. Ostatnia grupa to foteliki dla dzieci, które ważą 22-36 kilogramów.

Kategorie