Fotelik samochodowy z system ISOFIX

Fotelik samochodowy z system ISOFIX

Już od kilka lat przepisy prawa nakazują wszystkim kierowcom zaopatrzyć ich pociechę w fotelik dla dziecka. Dzieci, które podróżują w fotelikach samochodowych są bardziej bezpieczne; ryzyko, że w razie kolizji albo wypadku odniosą obrażenia zagrażające ich życiu jest mniejsze. Na bezpieczeństwo dzieci w bardzo dużym stopniu wpływa również sposób montażu fotelika. Jeśli więc tylko jest to możliwe, rodzice powinni zakupić fotelik ISOFIX.

Czym jest fotelik ISOFIX?

Tak w zasadzie ISOFIX to nie jest odrębny typ fotelika samochodowego, ale sposób jego mocowania. Fotelik ISOFIX można w samochodzie zamocować bardzo szybko – wystarczy dwa, trzy kliknięcia. Jednak ogromnym atutem fotelika ISOFIX jest to, że fotelik dla dziecka jest zamontowany w aucie wyjątkowo stabilnie i bezpiecznie. Do zamontowania fotelika z tym system nie są potrzebne znajdujące się na wyposażeniu auta pasy bezpieczeństwa. W nowych modelach samochodów w szczelinie, która znajduje się między siedziskiem a oparciem siedzenia znajdują się dwa sztywne, metalowe uchwyty. Z kolei do podstawy fotelika zamontowane są zaczepy. Wystarczy zatrzasnąć uchwyty, aby fotelik został zamocowany.

Fotelik ISOFIX – dlaczego warto go kupić?

Sposób w jaki fotelik dla dziecka został zamocowany wpływa na bezpieczeństwo. Wielu rodziców popełniało przy tym błędy. System ISOFIX, który został opracowany jeszcze pod koniec lat 90. pozwolił na wyeliminowanie tych błędów. Wszystkie modele samochodów, które od 2004 roku opuszczają taśmy produkcyjne muszą posiadać system ISOFIX.

Kategorie