Czy warto kupować fotelik ISOFIX?

Czy warto kupować fotelik ISOFIX?

Osoby, które chcą podróżować samochodem z dziećmi poniżej 12 rok życia oraz z tymi, które mają mniej niż 150 centymetrów wzrostu muszą kupić fotelik samochodowy. Wybór fotelików jest obecnie bardzo dużych. Różnią się one między innymi ceną. Do tych z wyższej półki cenowej należą foteliki samochodowe z ISOFIX. Czy foteliki samochodowe z ISOFIX naprawdę zasługują na swoją cenę?

Foteliki samochodowe z ISOFIX – o co tutaj chodzi?

Foteliki samochodowe z ISOFIX mają specjalny system mocowania. Fotelik samochodowy ISOFIX ma od spodu zamontowane specjalne zaczepy. Dzięki temu fotelik samochodowy ISOFIX można zamocować bez samochodowych pasów bezpieczeństwa, ale tylko w samochodach z systemem ISOFIX. W samochodach z tym system znajdują sztywne metalowe uchwyty w szczelinie między siedziskiem a oparciem kanapy samochodowej. Fotelik samochodowy ISOFIX mocuje się do nich poprzez zatrzaśniecie uchwytów. W samochodach starszych możliwe jest stosowanie tak zwanej bazy ISOFIX.

Czy opłaca się kupować fotelik samochodowy ISOFIX?

Na pewno tak. Fotelik ISOFIX dla dziecka jest zamocowany bardzo stabilnie, co zwiększa bezpieczeństwo dziecka. Oferta fotelików z systemem ISOFIX jest coraz bardziej bogata. Można już dzisiaj kupić fotelik ISOFIX dla dziecka z kategorii wagowej 15-36 kilogramów. Fotelik ISOFIX dla dziecka to jeden z najbardziej bezpiecznych rozwiązań, które są obecnie dostępne. W testach zderzeniowych wypadają one wyjątkowo dobrze. Jeżeli temat ten Cię zainteresował, możesz przeczytać więcej w naszym wcześniejszym artykule.

Kategorie