Dlaczego warto wybrać fotelik ISOFIX?

Dlaczego warto wybrać fotelik ISOFIX?

Zmotoryzowani rodzice muszą przewozić swoje dzieci w specjalnych fotelikach samochodowych. Na kierowców obowiązek ten nakładają przepisy wprowadzone przed kilkoma laty. Wybór fotelików samochodowych w sklepach jest więc bardzo duży. W ofercie sklepów są także foteliki ISOFIX dla dziecka. Specjaliści, którzy zajmują się bezpieczeństwem podróżujących w samochodach dzieci zalecają wybór foteliki ISOFIX dla dzieci. Czym są foteliki ISOFIX dla dzieci?

Dlaczego warto kupić fotelik samochodowy ISOFIX?

Fotelik samochodowy ISOFIX można zamocować w samochodzie bardzo szybko. Fotelik samochodowy ISOFIX to system, który wymyślony został w latach 90. Fotelik samochodowy ISOFIX można zamontować nie używając samochodowych pasów bezpieczeństwa. Foteliki samochodowe z ISOFIX pozwalają uniknąć popełnianych przez wiele osób błędów przy mocowaniu fotelika do siedzenia samochodowego. Foteliki samochodowe z ISOFIX bardzo dobrze wypadają w niezależnych testach zderzeniowych.

Foteliki samochodowe z ISOFIX – na czym to polega?

Foteliki samochodowe z ISOFIX to specjalny system mocowania. W samochodzie między siedziskiem a oparciem znajdują się metalowe, sztywne uchwyty; z kolei w dnie fotelika zamontowane są zaczepy. Wystarczy zatrzasnąć uchwyty, aby fotelik został prawidłowo i stabilnie zamocowany. System umożliwiający takie mocowanie fotelika jest na fabrycznym wyposażeniu samochodów produkowanych od roku. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule „Fotelik samochodowy z systemem ISOFIX”.

Kategorie