Korzyści z montażu luster

Korzyści z montażu luster

Dawno temu zaczęliśmy używać powierzchni lustrzanych do dekoracji pomieszczeń. Obecnie praktycznie nie ma pomieszczeń, w których nie byłoby luster. Te znajdują zastosowanie zarówno w łazienkach, jak i sypialniach, a także w biurach i innych pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu. Choć w sklepach istnieje wielki wybór gotowych produktów tego typu, to coraz większą popularnością cieszą się lustra na wymiar Poznań.

Lustra ze względu na materiał

Lustro na zamówienie może być o kształcie prostokątnym, kwadratowym lub owalnym. Powłoki lustrzane stosowane do dekoracji ścian i sufitów dzielą się na typy takie jak:

  • Panele polimerowe;
  • Rolki lustrzane na bazie samoprzylepnej;
  • Szklane panele lub płytki.

Pierwszy typ jest trwałym materiałem, którego głównymi zaletami są ciągliwość i wytrzymałość. Mogą mieć postać paneli lub wiązek. Drugi rodzaj powłoki lustrzanej jest często stosowany nie tylko do dekoracji wnętrz, ale także do elewacji mebli lub jako elementy indywidualnych figur. Główną zaletą tego materiału jest jego wysoka odporność na wilgoć. Polimerowe powłoki lustrzane są podobne do klasycznych modeli lusterek, więc można je uznać za najbardziej powszechne wśród wszystkich typów.

Gdzie montować lustra

Za pomocą luster możesz wizualnie zwiększyć przestrzeń i dodać światło i wdzięk. Montaż luster w odpowiednim miejscu pozwala stworzyć efekt iluzji optycznych i efektów specjalnych w pomieszczeniu, co nadaje oryginalności i pomaga realizować najbardziej pożądane pomysły projektowe. Najkorzystniej jest stosować lustra w takich pomieszczeniach jak:

  • korytarz;
  • pokój dzienny;
  • łazienka

Lustra są akcesoriami uniwersalnymi, ponieważ mogą uzupełniać prawie każde wnętrze. Szczególnie harmonijnie łączą się ze stylami historycznymi, takimi jak wiktoriański czy rustykalny. Nie mniej skutecznie lustra uzupełniają projekty w stylu art deco i pop-art. Czasami takie akcesoria są używane do tworzenia etnicznych wnętrz. Ręcznie rzeźbione drewniane lustra w ramie są integralną częścią stylu vintage.

 

Kategorie