Jak wybrać lustro?

Jak wybrać lustro?

Nowoczesne technologie pozwalają produkować lustra o dowolnym kształcie, rozmiarze, a nawet kolorze. Lustra na wymiar Poznań powinny być dobrane nie tylko pod kątem naszego gustu. Montaż luster musi też uwzględniać indywidualny charakter pomieszczenia.

Jakie lustro na wymiar wybrać?

Kiedy kupujemy lustro na zamówienie, zapytajmy o certyfikat producenta. Lustra na wymiar Poznań nie podlegają obowiązkowej certyfikacji, więc może nie być certyfikatu zgodności wydanego przez państwową jednostkę certyfikującą. Jednak certyfikat producenta, który wskazuje na materiały użyte do produkcji, powinien być dołączony do lustra na wymiar Poznań. Tanie i cienkie lustra mogą mieć nierówną powierzchnię, a obraz w takim lustrze może mieć niewłaściwe proporcje. Radzimy zwrócić uwagę na lustra o grubości szkła od 4 do 6 mm: im większe, tym lepsze i droższe lustro.

Dobre lustra wykonane są z taflowego szkła krzemianowego trzech najwyższych klas (M1 – ulepszone lustro, M2 – lustro, M3 – polerowane okno). Ważne jest, aby spojrzeć na lustro pod kątem zarysowań, plam, kropek i nieregularności. Każda pozornie nieznaczna wada jest oznaką niskiej jakości.

Na co jeszcze zwróci uwagę?

Odporność na wilgoć i właściwości odblaskowe zależą od jakości powłoki ochronnej po drugiej stronie. Dobre lustra składają się z tafli szkła i trzech warstw powłoki. Pierwszy jest odblaskowy. Drugi jest ochronny (film antykorozyjny, zwykle wykonany z miedzi, a w nowej generacji przyjaznych dla środowiska wysokiej jakości luster – wykonanych z metali neutralnych). Trzecia jest również ochronna (dwie lub trzy warstwy farby w tańszych opcjach i powłoka polimerowa w droższych), która chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi i wilgocią.

Kategorie