Franczyza - korzystne rozwiązanie dla początkujących

Franczyza – korzystne rozwiązanie dla początkujących

Wielu przedsiębiorców, zwłaszcza początkujących, nie wie, co to jest franczyza. Franczyza jest formą umowy zawieranej między osobą lub grupą osób (franczyzobiorcami) a określoną grupą handlową (franczyzodawcą) w sprawie prawa do używania ich znaku handlowego, marki w celach komercyjnych. Mówiąc najprościej, franczyza to wykorzystanie marki do sprzedaży własnych towarów na zasadzie wynajmu. Ostatnio takie rozwiązanie jest popularne jeśli chodzi o naukę języków. Hiszpański, angielski franczyza, uczony jest tutaj na bazie sprawdzonych modeli biznesowych

Możliwość stworzenia właściwego modelu

Szkoła językowa franczyza jako system stała się sposobem na szybką promocję firmy. Jak pokazują obiektywne statystyki, zastosowanie takiego systemu pozwala nam przełamać pięcioletni kamień milowy w rozwoju firmy w 80% i kontynuować pracę przy wysokich zyskach. Dla porównania: większość firm promujących się samodzielnie osiąga zysk najczęściej dopiero po dwóch latach. Franczyza edukacyjna pozwala współpracować z doświadczonym i rzetelnym franczyzodawcą, który nie tylko ma pomysł, jak rozwinąć udany biznes, ale jest także gotowy zapewnić kompleksową pomoc dla swojego oddziału, ponieważ jest zainteresowany zyskiem.

Ile kosztuje franczyza?

Z reguły wynajmując markę, będziesz musiał zapłacić ryczałt. Jest to jednorazowa opłata, która nie podlega zwrotowi, ale służy do potwierdzenia prawa do korzystania z franczyzy. Każdego miesiąca będziesz płacić dokładnie 8% obrotu właścicielowi znaku towarowego. Ta płatność nosi nazwę opłaty licencyjnej. Zasadniczo ta płatność jest analogiem do czynszu. Przy zakładaniu firmy ważnym elementem sukcesu będzie uzyskanie od franczyzodawcy informacji, które w przybliżeniu będą potrzebne do zainwestowania w firmę.

Jest to jedna z ważnych zalet korzystania z franczyzy nad własnym biznesem. Rzeczywiście, rozpoczynając działalność gospodarczą, praktycznie żaden początkujący biznesmen nie jest w stanie odpowiednio oszacować kwoty przyszłych kosztów.

Kategorie