Warto zaglądać na rynek wtórny

Warto zaglądać na rynek wtórny

Kiedy mówimy o luksusowych nieruchomościach, zazwyczaj mamy na myśli nowo budowane propozycje. Do takich domów i mieszkań wchodzi się w momencie, kiedy wszystko w nich pachnie nowością i siła tego zapachu jest wręcz przytłaczająca.

Jest to jeden z elementów składających się na odbieranie luksusu. Siłą rzeczy jednak połączenie dobrej lokalizacji z wysokim standardem to tandem, który zawsze obarczony jest poważną ekskluzywnością. I co gorsze, wywołane jest to nie tylko cenami, ponieważ trzeba mieć na uwadze, że lokalizacji o odpowiedniej klasie jest stosunkowo niewiele i z każdym nowym budynkiem ich ubywa. Dlatego trzeba się spieszyć. Albo zajrzeć na rynek wtórny.

Wciąż dużo się buduje

Cały czas oczywiście luksusowe rezydencje powstają w różnych częściach miasta stołecznego. Deweloperzy nie zasypiają gruszek w popiele, ale nie da się uniknąć wrażenia, że opcji naprawdę ekscytujących jest zdecydowanie mniej, niż był to jeszcze przed kilkoma laty. A nawet przed kilkoma miesiącami, ponieważ jeśli idzie o luksusowe domy, sytuacja jest w sposób ewidentny bardzo dynamiczna.

Nierzadko okazuje się, że agencja nieruchomości premium Warszawa chce nam zaoferować coś, co jeszcze jest dziurą w ziemi i nie byłoby to takie złe, gdyby okolica nie była po prostu jednym wielkim wykopem, dopiero obiecującym ustami dewelopera wspaniałą aranżację.

Rynek wtórny jest bezpieczny

Wtórny rynek nieruchomości luksusowych to naprawdę dobra opcja dla każdego, kto nie chce kupować kota w worku. Jest to rozwiązanie dobre także dlatego, że ceny nieruchomości luksusowych mocno spadają w kilku pierwszych latach po oddaniu do użytku przez co można kupić coś świetną nieruchomość za naprawdę rozsądne pieniądze.

Kategorie