Jak podnieść jakość produktów

Jak podnieść jakość produktów

Metoda FMEA została opracowana w latach 50. w Stanach Zjednoczonych. Początkowo była tylko metodą stosowaną w zakładach produkujących na rzecz wojska. Odtajniona okazała się przydatna także w cywilnych zakładach produkcyjnych. W XXI wieku nic nie straciła na swojej aktualności.

Jakie są zalety metody FMEA?

Metoda FMEA to między innymi analiza procesów produkcyjnych. Analiza procesów produkcyjnych pozwala wykryć nie tylko błędy, ale także ich skutki. Analiza procesów produkcyjnych może być przeprowadzona na każdym etapie, począwszy od projektowania danego produktu.

Analiza rodzajów i skutków błędów to sposób na ich usunięcie. Może być przeprowadzona dla całego produktu lub dla jego wybranego elementu. Analiza FMEA ma bardzo zbliżony cel do „zasady ciągłego doskonalenia”.

Jak wdrożyć działania metodą FMEA?

Analiza FMEA może być zarówno ilościowa, jak i ilościowa. Osoby, które chcą wykorzystać możliwości, jakie daje analiza FMEA mogą poznać je bliżej dzięki szkoleniom. FMEA szkolenie adresowane jest do firm, które chcą oferować swoim potencjalnym klientom tylko produkty najwyższej jakości, a więc pozbawione wad.

Metoda FMEA jest stosowana dzisiaj nie tylko w firmach produkcyjnych. FMEA szkolenie mogą więc wziąć udział także właściciele i pracownicy firm usługowych czy biur. FMEA szkolenie to jeden z kroków do rozwoju firmy. Szkolenia prowadzone są przez wysokiej klasy specjalistów z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi i technik. Są bardzo merytoryczne.

Kategorie