Zalety systemu franczyzy

Zalety systemu franczyzy

Chcesz otworzyć własną szkołę językową ale nie wiesz jak to zrobić? Obawiasz się że projekt upadnie i nie zdobędziesz odpowiedniej ilości klientów? W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest franczyza edukacyjna.

Czym jest franczyza?

Franczyza jest organizacją biznesową, która zezwala stronie właściciela (franczyzodawcy) na przeniesienie prawa do sprzedaży towarów, produktów, usług firmy (za opłatą) na drugą stronę (franczyzobiorcę). Innymi słowy, franczyzodawca daje młodemu przedsiębiorcy prawo do sprzedaży towarów, usług firmy, ale z pewnymi obowiązkami. Dla franczyzodawcy jest to świetny sposób na rozszerzenie działalności, a dla początkującego przedsiębiorcy jest to sposób na stanie się właścicielem firmy, zdobycie doświadczenia zawodowego bez tworzenia nowego modelu.

Nauczanie języków jest modelem biznesowym ryzykownym. Licencja na Hiszpański, niemiecki czy angielski franczyza to zaś wprowadzenie sprawdzonych wzorców, które już osiągnęły sukces.

Zalety systemu franczyzy

Kupując franczyzę, przedsiębiorca jest zobowiązany do sprzedaży towarów lub usług firmy zgodnie z zasadami ustanowionymi przez firmę właściciela. Szkoła językowa franczyza zapewnia szereg innych korzyści, których przedsiębiorca nie ma na początkowym etapie rozwoju swojej działalności. Bardzo ważną kwestią jest zdobycie sprawdzonego systemu szkolenia pracy i personelu. Nowi franczyzobiorcy mogą uniknąć błędów początkującego przedsiębiorcy. Wynika to z faktu, że franczyzodawca poprawił już system na własnych błędach.

Znani franczyzodawcy przeprowadzają badania marketingowe przed sprzedażą swoich franczyz. Dlatego każdy, kto kupi franczyzę, może być pewien, że istnieje popyt na tę ofertę. Dla wielu nowych firm badanie rynku jest trudnym zadaniem. Franczyzodawca wykonuje tę pracę i przedstawia wyniki swoich badań. Daje także wyobrażenie o konkurencji, zróżnicowaniu rynku.

Kategorie