Absorbowanie wilgoci - uniknij deszczu kontenerowego

Absorbowanie wilgoci – uniknij deszczu kontenerowego

Pochłaniacz wilgoci przemysłowy w praktycznie każdej gałęzi gospodarki jest nieoceniony, gdyż to dzięki niemu wiele produktów z branży farmaceutycznej, spożywczej, elektronicznej, medycznej, meblowej i innych, bezpiecznie można przetransportować, czy też składować w magazynie. Pochłaniacze wilgoci zapobiegają korozji oraz pleśni, dzięki czemu firmy mogą ograniczyć ilość strat. Gdzie jeszcze są zatem one wykorzystywane?

Konieczne wyposażenie kontenera 

Obecne są w prawie każdym kontenerze magazynowym i transportowym, w którym znajdują się produkty narażone na zawilgocenie. Pochłaniacze wilgoci kontenerowe – bo o nich tu mowa, są w stanie znacznie obniżyć poziom zawilgocenia.

Jest to bardzo istotne, gdyż prowadzić on może do kondensowania się pary wodnej, czego wynikiem jest skraplanie się (powstawanie deszczu kontenerowego). Gdy tak się już stanie można być pewnym, że nie są to warunki, w których powinien przebywać jakikolwiek produkt. 

Odpowiednio dobrane pochłaniacze

Przemysłowy pochłaniacz wilgoci, jeżeli chodzi o zastosowanie w dużych rozmiarów kontenerach, musi być umiejętnie dobrany zarazem pod względem:

  • substancji pochłaniającej, którą może być zarówno silica gel, glinka bentonitowa oraz sito molekularne, 
  • rozmiarów saszetek, które będą wypełniane substancją absorbującą parę wodną, 
  • ilości poszczególnych saszetek. 

Zgranie tych poszczególnych parametrów jest nie lada wyzwaniem, jednak profesjonalne firmy, sprzedające pochłaniacze wilgoci, często służą swoją radą. Posiadają one niezbędne doświadczenie w tym temacie, dzięki czemu ich doradztwo można uznać za poparte latami doświadczeń wskazówki.

Kategorie