Jak uchronić produkty przed zawilgoceniem?

Jak uchronić produkty przed zawilgoceniem?

Wilgoć jest wszędzie i w każdym momencie może niekorzystnie wpłynąć na produkty z różnych branży gospodarki. Pochłaniacze wilgoci stoją zatem na straży suchej, niewzruszonej nią przestrzeni. Stanowią one jednak często ostatnią linię oporu, która musi koniecznie działać podczas transportu, przechowywania, magazynowania, przepakowywania itd. Wystarczy jeden błąd ludzki, aby wilgoć przedostała się do danej partii wyrobów. Czym zatem mogą być wsparte dodatkowo przemysłowe pochłaniacze wilgoci?

Barierowa folia aluminiowa

Przemysłowy pochłaniacz wilgoci w połączeniu z aluminiową folią barierową stanowią razem zgrany zespół, który nie pozwoli parze wodnej przedrzeć się do poszczególnych produktów. Owinięty taką osłoną szczelnie ładunek z pewnością uniknie:

  • zawilgocenia,
  • działania skrajnych temperatur, 
  • niekorzystnego dla niektórych wyrobów promieniowania ultrafioletowego,
  • przedostania się smarów, olejów oraz innych niepożądanych substancji.

Zawsze niezawodny wskaźnik wilgotności 

Jeżeli przewożone, czy też składowane produkty są bardzo wrażliwe na zawilgocenie, to wskaźnik wilgoci jest konieczny. Pochłaniacz przemysłowy wilgoci z pewnością w dużym stopniu sobie z nią poradzi, jednak w ten sposób można zachować dodatkową czujność i w momencie, kiedy nadejdzie taka potrzeba, podjąć odpowiednie kroki.

Szybka reakcja na niekorzystne odczyty może w stanie uchronić produkty przed korozją, czy też nawet kompletnym zepsuciem. Warto jest zatem zainwestować w tego typu środki zapobiegawcze, między którymi pochłaniacze wilgoci stanowią prawdziwy must have.

Kategorie