Rynek nieruchomości luksusowych

Rynek nieruchomości luksusowych

Warszawski rynek nieruchomości luksusowych jest miejscem bardzo specyficznym, ponieważ dochodzi tutaj do zderzenia sił działających niemal z mocą żywiołów, które nie są niestety sprzymierzeńcami osób rozglądających się za odpowiednim dla swojej rodziny lokum. Te siły to popyt, jaki może istnieć tylko w stolicy, a także naturalny problem kurczącego się miejsca.

Wszyscy chcą zamieszkać w stolicy

Agencja nieruchomości premium Warszawa nieustannie odwiedzana jest przez klientów, którzy poszukują nieruchomości na najwyższym poziomie. Takich klientów w Warszawie jest wyjątkowo dużo, ponieważ jest to miasto stołeczne, w którym skupia się zdecydowanie największa liczba wysokiej klasy specjalistów oraz przedstawicielstw najróżniejszych korporacji. To właśnie tutaj mają oni swoje siedziby czy polskie przedstawicielstwa, a ich znakomicie zarabiający szefowie potrzebują dla siebie odpowiedniego zakwaterowania.

Bardzo często zakupy robione są tylko na krótki okres czasu, co jednak w niczym nie zmienia faktu, że luksusowe domy są bardzo szybko zdejmowane z rynku przez ogromny popyt na nie.

Ograniczona liczba dobrych lokalizacji

Z drugiej strony pojawia się naturalne ograniczenie, które nie pozwala na budowę odpowiedniej liczby nieruchomości. Ograniczenie to wynika z oczywistego faktu, iż luksusowe rezydencje muszą być lokalizowane w odpowiednim otoczeniu. Ostatnie lata charakteryzował boom inwestycyjny w najlepszych dzielnicach Warszawy i bardzo często budowane tam były stosunkowo tanie domy oraz apartamentowce, które pozwalały na zadomowienie się wyższej klasie średniej. Z tego powodu klienci bardziej zasobni nie mają się gdzie budować.

Kategorie