Okna - podstawowy podział

Okna – podstawowy podział

Każdy budynek powinien posiadać okna. Jednak trzeba tu wspomnieć o tym, iż nie wszystkie okna są takie same. Ich wybór – ze względu na różne parametry – jest tak duży, iż każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Jednym z miast, w którym dostępne są różne rodzaje okien to Łomża. Okna z tego miasta charakteryzują się różnymi parametrami. 

Podział okien ze względu na materiał

Okna Łomża mogą być wykonane z bardzo wielu materiałów. Do tych najpopularniejszych należą okna wykonane z PCV, drewna lub aluminium. Największym zainteresowaniem cieszą się okna PCV Łomża, które nie tylko skutecznie chronią przed ubytkiem ciepła i nie wymagają konserwacji, ale także są stosunkowo niedrogie. Natomiast okna z drewna są ponadczasowe i eleganckie, a odpowiednio zabezpieczone i pielęgnowane – także trwałe. Okna aluminiowe są wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne.

Podział okien ze względu na konstrukcję

Okna Łomża można też podzielić ze względu na konstrukcję. W tym przypadku okna mogą być:

  • jednoramowe
  • krosnowe
  • ościeżnicowe
  • skrzynkowe

Najpopularniejsze są okna jednoramowe, natomiast pozostałe okna najczęściej wybierane są do budownictwa zabytkowego lub projektów stylizowanych. 

Podział okien ze względu na otwieranie

Wybierając okna warto też zwrócić uwagę na ich sposób otwierania. W tym przypadku okna mogą być rozwierane, uchylno – rozwierane, odchylne lub przesuwne. Każdy z tych rodzajów okien ma swoje zalety, jednak te najpopularniejsze to okna uchylno – rozwierane.

Oprócz wyżej wymienionych kryteriów podziału Łomża okna mogą być dwuszybowe lub trzyszybowe oraz prostokątne, kwadratowe lub okrągłe. Które są najlepsze? W tym przypadku liczy się nie tylko charakter budynku, ale też indywidualny gust jego użytkowników.

Kategorie