Jak sprawdzić wiarygodność dewelopera?

Jak sprawdzić wiarygodność dewelopera?

Czy każdy deweloper Poznań jest tak samo wiarygodny? Dziś problem nieuczciwych sprzedawców mieszkań na rynku pierwotnym jest znacznie mniej dotkliwy, niż miało to miejsce kilkanaście lat wcześniej. Nadal jednak warto stosować zasadę ograniczonego zaufania.

Mieszkania deweloperskie Poznań nie należą do tanich. Inwestując w nie własne pieniądze dobrze mieć więc pewność, że robi się to dobrze.

Internet – źródło wiedzy o deweloperze

Jeszcze zanim zdecydujemy się na inwestycje mieszkaniowe Poznań, skorzystajmy z tego, że powszechny dostęp do Internetu jest dziś normą, a w samej sieci czeka na nas szereg danych. To właśnie Internet powinien być pierwszym źródłem wiedzy na temat dewelopera, który wzbudził nasze zainteresowanie.

Oczywiście, opinie wystawiane w sieci bywają zróżnicowane. Trudno o podmiot, pod którego adresem nie pojawiałyby się żadne uwagi krytyczne. Warto więc analizować nie tylko ich liczbę, ale i to, jakie zarzuty pojawiają się najczęściej. Dobrze jest też pamiętać o tym, że sama strona www dewelopera może powiedzieć nam wiele na jego temat.

Jeśli nie jest regularnie aktualizowana, często jest to pierwszy sygnał świadczący o tym, że współpraca z deweloperem może nie być tak udana, jak początkowo się nam to wydawało.

Dokumenty potwierdzające wiarygodność dewelopera

Nie tylko opinie klientów mówią wiele na temat tego, na ile wiarygodny jest deweloper. Cennym wsparciem przy poszukiwaniu odpowiedzi na tak postawione pytanie są również kwestie związane z przynależnością firmy do organizacji branżowych. Najbardziej prestiżową jest Polski Związek Firm Deweloperskich.

Sporym uznaniem cieszą się również firmy, którym udało się uzyskać Certyfikat Dobrego Dewelopera – prestiżowy dokument wydawany przez Polski Związek Pracodawców Budownictwa. Sprawdź nowe inwestycje Poznań od wiarygodnego dewelopera.

Kategorie