Zawieszki charms - teraźniejszość i współczesność

Zawieszki charms – teraźniejszość i współczesność

Choć funkcje biżuterii zmieniają się wraz z upływem czasu, nie da się ukryć, że towarzyszy nam ona od wieków, a jej znacznie jeszcze długo będzie określane jako wyjątkowo duże. Dziś nosimy ją przede wszystkim po to, aby podkreślić swoją indywidualność. Ostatnio bardzo na popularności zyskują zawieszki charmsy.

Twórcy biżuterii często podkreślają, że ta naprawdę dobra jest dopasowana do charakteru swojego właściciela. Przyglądając się zawieszkom charmsy trudno nie zgodzić się z tą teorią.

Fenomen zawieszek charmsów

Zawieszki charmsy to małe, zwisające z łańcuszka ozdoby, które pozornie nie rzucają się w oczy. Jeśli jednak przyjrzymy się ich bliżej, szybko możemy się zorientować, że żadne zawieszki do bransoletki charms nie są rozwiązaniami przypadkowymi. Charms zawieszki mają ściśle określone znaczenie symboliczne, co przy tym warte podkreślenia, znaczenie to nie jest dla każdego takie same.

Zawieszki do bransoletek charms podkreślają to, co jest istotne dla osób, które je noszą. Co więcej, ich liczba systematycznie rośnie. Nie brakuje osób decydujących się na zakup jednej zawieszki do bransoletki. Wiele jest jednak takich, które dokupują kolejne charmsy za każdym razem, gdy w ich życiu wydarzy się coś niezwykłego.

Charms – skąd to się wzięło?

Zawieszki charmsy są często kojarzone z ozdobami ściśle związanymi ze współczesnością. Okazuje się jednak, że tradycja ich wykonywania i noszenia jest znacznie starsza niż mogłoby się to nam wydawać. Już w czasach prehistorycznych ludzie nosili bransoletki z niewielkimi zawieszkami.

Z czasem nie zmieniała się przy tym ich symbolika, ale przede wszystkim rodzaj kruszcu, z jakiego były wykonane. Charmsy były symbolami ich osiągnięć, wiary oraz szczęśliwych wydarzeń. Taka ich rola przetrwała do dziś.

Kategorie