Właściwa pielęgnacja skóry

Właściwa pielęgnacja skóry

Popularne tradycyjne kosmetyki nie są już tak popularne, jak kilka lat temu. Kompozycje syntetyczne, SLS, parabeny lub sztuczne smaki to tylko kilka powodów, dla których wielu konsumentów rzadziej kupuje kosmetyki w aptekach. Rosnąca świadomość prowadzi do tego, że wybór coraz bardziej zależy od naturalnych składników, które nie szkodzą zdrowiu, ale także pomagają radzić sobie z niektórymi chorobami skóry. W ten sposób naturalne kosmetyki do twarzy zyskały olbrzymią popularność.

Wybielanie i odmładzanie skóry

Wiele osób chce poprawić kolor skóry, uczynić ją jaśniejszą i bardziej promienną, pozbyć się plam starczych, piegów. Jednak użycie sztucznych środków w tym przypadku może spowodować tragiczne konsekwencje. Silne chemikalia do wybielania skóry często mają skutki uboczne, powodując zapalenie skóry, reakcje alergiczne i zaburzenia pigmentacji.

Rośliny stosowane w kosmetykach naturalnych: żywokost, rumianek, ogórek, sezam, a zwłaszcza kurkuma i cytryna, pomagają poprawić kolor i teksturę skóry, wybielić plamki pigmentowe i piegi, nie powodując przy tym szkody dla skóry. Z powodu braku świadomości ludzie nadal używają chemikaliów, które dają krótkotrwały efekt i uszkadzają całe ciało, powodując zniszczenie zdrowej tkanki skóry, powodując jej przedwczesne starzenie. Dlatego dbałość o piękno i zdrowie włosów i skóry implikuje stosowanie bezpiecznych kosmetyków naturalnych, w których aktywnymi składnikami są naturalne składniki znane w starożytności, a nowoczesne dodatki są stosowane jako środki pomocnicze. Kosmetyki do pielęgnacji twarzy, kremy tego typu są bezpieczniejsze i przyjaźniejsze.

Niewłaściwa pielęgnacja skóry

Boom technologiczny sprawił, że ludzkość nieco oderwała się od natury. Jak się jednak okazało, produkty powstające w wyniku chemicznej syntezy laboratoryjnej mogą podrażniać, uczulać i prowadzić do poważniejszych konsekwencji nie tylko dla skóry, ale także dla zdrowia całego ciała. W wielu przypadkach z powodu braku badań niemożliwe jest określenie, jakie konsekwencje będzie musiała ponieść osoba stosująca leki ze sztucznymi konserwantami.

Kategorie