Sposób na odmładzanie twarzy

Sposób na odmładzanie twarzy

Główną zaletą kosmetyków naturalnych jest to, że pomagają skórze i włosom zachować naturalną równowagę tłuszczów i wilgoci, a to jest niezbędny warunek ich zdrowia.

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy

Oczyszczanie jest niezbędne dla zdrowych włosów i skóry. Jednak alkalia, które są częścią sztucznych środków (na przykład mydła), niszczą naturalny płaszcz ochronny skóry, czyniąc ją bezbronną przed bakteriami, powodując alergie.

Mydło i wiele innych silnych środków czyszczących zaburza równowagę tłuszczu i wilgoci, pozostawiając skórę suchą i podatną na zmarszczki. Naturalne kosmetyki do twarzy (na przykład naturalne kosmetyki na bazie ekstraktów z cytryn, kurkumy, kaktusa, aloesu, żeń-szenia) oczyszczają skórę z zanieczyszczeń i kosmetyków bez naruszania równowagi kwasowo-zasadowej. Ponadto naturalne kosmetyki do twarzy odżywiają skórę twarzy, ciała, głowy, utrzymując niezbędny poziom nawilżenia.

Wielu z nas codziennie stosuje kosmetyki do pielęgnacji twarzy, kremy i musimy zwracać uwagę na skład tych produktów. Skóra wchłania i gromadzi te substancje, co może prowadzić do negatywnych konsekwencji: suchości, zmiany tekstury, przedwczesnego starzenia. Zioła i rośliny odżywiają skórę bez powodowania szkód, naturalne kosmetyki do twarzy to jedyny sposób, aby przywrócić jej miękkość i elastyczność. Na przykład migdały nadają się do pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu. Morela zawiera witaminę A, która leczy rany, wygładza zmarszczki i przywraca elastyczność. Wyciągi z kapusty, marchwi, kiełków pszenicy również odżywiają i nawilżają skórę.

Odmłodzenie skóry twarzy

Substancje bogate w minerały i witaminy odmładzają skórę. Miód, mleko, jogurt i jajka to cenne kosmetyki, które są częścią wielu produktów ajurwedyjskich do odmładzania i odżywiania skóry ciała i głowy: maski, kremy, szampony, kremy do włosów. Na przykład jajko zawiera lecytynę, która doskonale odżywia skórę, a także białko i fosfor. W ten sposób kosmetyki naturalne „karmią” skórę naturalnym pożywieniem, przyczyniając się do jej odbudowy i odmłodzenia.

Kategorie