Problemy z cerą u dorosłych - przyczyny

Problemy z cerą u dorosłych – przyczyny

Przyczyny trądziku są różne i zależne od wielu czynników. Problem ten dotyczy zarazem kobiet, jak i mężczyzn. Objawiać się on może nasilającymi stanami zapalnymi (nierzadko ropnymi), większymi oraz mniejszymi krostkami, zaskórnikami oraz nieatrakcyjnie prezentującymi się przebarwieniami. W wieku nastoletnim taką kondycję cery przypisuje się dojrzewaniu, kiedy to w młodych organizmach odnotowuje się zaburzenie hormonalne, co łączy się również z gruczołami łojowymi i ich wzmożoną pracą. Jednak co powoduje trądzik u dorosłych? 

Przyczyną trądziku może być tryb życia 

Na czynniki zdrowotne w życiu człowieka przekłada się wiele płaszczyzn, które często wynikają z tego, jak funkcjonujemy. Przyczyny trądziku można się zatem dopatrywać w:

  • nadmiernym stresie oraz zmęczeniu, 
  • środowisku, w którym się funkcjonuje,
  • nieadekwatnie dobranej do potrzeb konkretnego organizmu diety,
  • nieumiejętnego stosowania i dobierania kosmetyków,
  • lekach, które się przyjmuje. 

Przyczyny powstawania trądziku są różne i często ze sobą współgrają. Rzadko kiedy zdarza się, że problem tkwi tylko i wyłącznie w jednym z wymienionych podpunktów. Wszystko jednak da się leczyć, a zacząć warto od zmienienia swoich codziennych nawyków, działających na niekorzyść organizmu. Konieczna w niektórych przypadkach może okazać się również wizyta u dermatologa. 

Jak prawidłowo dbać o cerę 

Kluczem do sukcesu jest często odpowiednia higiena, która zawsze dobrze działa na ludzki organizm. Przyczyny trądziku mogą być zgoła inne u każdego człowieka, jednak nadal regularne, dokładne mycie twarzy to podstawa.

Warto to robić nie tylko wieczorem przed snem, ale też przed przyjściem z pracy, czy też szkoły. W ten sposób usuwa się nagromadzone w ciągu dnia zanieczyszczenia i odświeża się cerę. Nie jest również tajemnicą np. w przypadku pań, że im krócej ma się na swojej twarzy makijaż, tym skóra lepiej oddycha i się regeneruje. 
 

Kategorie