Prawidłowo karmimy psa

Prawidłowo karmimy psa

Decydując się na to, aby zamieszkał z nami pies, bierzemy na siebie szereg obowiązków. Większości z nich nie można odłożyć „na jutro”. Bardzo ważne jest zadbanie o prawidłowe żywienie psa – nie możemy podawać mu resztek potraw, których sami nie zjedliśmy.

Jak karmić psa?

Możliwości tak w zasadzie mamy tylko dwie: możemy kupować gotową karmę lub gotować psu jedzenie sami. Jeśli chodzi o gotowe karmy, to do wyboru mamy suchą i mokrą. To najprostszy podział; jeśli zagłębimy się w temat dokładniej, to okazuje się, że w sklepach sprzedawana jest karma dedykowana psom w różnym wieku. Do wyboru jest karma dla szczeniaków, dorosłych psów oraz psów seniorów. Do tego karma dla psów może być przeznaczona specjalnie dla psów konkretnych ras. Taka karma dla psów będzie uwzględniała na przykład jego wielkość. Ta sucha będzie mogła mieć więc większe lub mniejsze chrupki, doskonałe dla małego pinczera jak i dla silnego, dużego owczarka berneńskiego.

Sami gotujemy dla psa

Samodzielnie przygotowana karma dla psów powinna dostarczać mu odpowiednią ilość białka, węglowodanów, witamin i pierwiastków mineralnych. Źródłem białka powinno być oczywiście mięso pozbawione kości. Psa nie można przekarmiać bez względu na to, jaką karmę mu podajemy. W domowych posiłkach dla psa nie może być soli, pieprzu i innych ostrych przypraw. Dorosły pies może dostawać od 2 do 3 posiłków dziennie. Częściej jeść muszą dostawać szczeniaki. Pies zawsze powinien mieć w misce świeżą wodę. Musimy o tym pamiętać zwłaszcza, gdy karmimy go suchą karmą.

Kategorie