Płyty gumowe na placach zabaw

Płyty gumowe na placach zabaw

Nawierzchnie EPDM to obecnie bardzo popularne rozwiązanie, z którym dość często możemy się obecnie spotkać. Przede wszystkim jest to taka nawierzchnia, która pojawia się na placach zabaw i tam najchętniej jest wykorzystywana.

To materiał, który charakteryzuje się z jednej strony dobrą jakością, z drugiej gwarantuje bezpieczeństwo dla bawiących się na placach zabaw więc nie powinno być zaskoczenia, że jest tak chętnie wybierany. Płyty gumowe EPDM są także dużo praktyczniejsze niż przygotowywanie placów zabaw na piasku. Można się spodziewać, że ich popularność w kolejnych latach nie będzie spadała.

Dobra nawierzchnia na placu zabaw

Wybierając maty EPDM faktycznie można stworzyć taką nawierzchnię, która będzie się charakteryzowała dobrą jakością, a jednocześnie wytrzymałością na działanie czynników atmosferycznych co niewątpliwie będzie miało spore znaczenie bo większość placów zabaw jest odkrytych i znajduje się w takich miejscach, gdzie stale są poddawane działaniu czynników atmosferycznych, dlatego nie powinno być zaskoczenia, że trzeba szukać takich rozwiązań, dzięki którym faktycznie będzie można stworzyć plac zabaw, który będzie trwały.

Profesjonalnie wykonany plac zabaw

Przygotowując plac zabaw trzeba zadbać także o stworzenie takich rozwiązań, które faktycznie będą dla najmłodszych bezpieczne. I dlatego tak ważne będzie wybieranie płyt EPDM, ponieważ właśnie dzięki nim możliwe będzie faktycznie stworzenie takiej nawierzchni, na której dzieci będą się mogły komfortowo bawić, a ewentualne upadki nie będą skutkowały urazami. Przy tym warto brać pod uwagę jak takie płyty EPDM gumowe Proflex są wykonane, czy materiał wykorzystywany do ich produkcji faktycznie jest on bezpieczny dla dzieci.

Kategorie