O karmieniu psów

O karmieniu psów

Właściciele psów w kwestii ich żywienia mogą wybrać jedną z dwóch opcji: samodzielnie gotować jedzenie dla psa lub kupować gotową psia karma. Na co zwracać uwagę przygotowując psia karma w domu? Czym kierować się kupując gotową psia karma?

Niezbędne składniki: jaki są?

Jedzenie dla psa zarówno to domowe, jak i kupne musi dostarczać mu potrzebnych składników odżywczych. Jedzenie dla psa musi być źródłem białka, węglowodanów, witamin i składników mineralnych. Pokarm dla psa domowy powinien zawierać mięso, warzywa i na przykład kaszę lub makaron. Gotowy pokarm dla psa również na pierwszym miejscu powinien zawierać mięso. Domowy pokarm dla psa nie może składać się z kości. Szczególnie niebezpieczne są kości z drobiu. Wielu właścicieli psów chętnie karmi je gotową karmą. Sucha karma dla psa należy chyba do tych, które wybierane są wyjątkowo często. Sucha karma dla psa dostępna jest nie tylko w sklepach zoologicznych, można ją kupić w każdym markecie.

Cechy dobrej karmy

Sucha karma dla psa im więcej ma procentowa mięsa w swoim składzie, tym jest lepsza. Ale jednocześnie jest droższa. Karma dla zwierząt to obowiązkowa oferta zarówno stacjonarnych i internetowych sklepów zoologicznych, jak i stoisk z artykułami dla zwierząt. Karma dla zwierząt to nie tylko karmy dla psów. Karma dla zwierząt to szereg karm dla innych gatunków zwierząt domowych: kotów, chomików, królików, rybek, papużek.

Osoby, które interesuje temat karmienia psów zachęcamy do przeczytania także naszego poprzedniego artykułu.

Kategorie