Kupujemy serwis obiadowy

Kupujemy serwis obiadowy

Pierwsze wyroby z porcelany pojawiły się w VII wieku. Ojczyzną porcelany są Chiny. Początkowo produkowane zarówno w chińskich, jak i europejskich manufakturach wyroby porcelanowe były bardzo drogie. Dzisiaj są znacznie tańsze, zestaw obiadowy z porcelany leży w zasięgu możliwości finansowych większości z nas. Wciąż jednak porcelanowy zestaw obiadowy uważany jest za elegancki.

Porcelana: na co dzień i od święta

Zestaw obiadowy przyda nam się każdego dnia. Są jednak i takie zestawy stołowe, których używamy tylko na wyjątkowo uroczyste okazje. Bardzo często do takich należą zestawy stołowe, które odziedziczyliśmy po babci. Obecnie produkowane zestawy stołowe mają bardzo różne style. Nabywców znajdzie zarówno klasyczny zestaw stołowy, jak i ten w nowoczesnym stylu. Zmieniła się także kolorystyka – zestaw stołowy nie musi być dzisiaj koniecznie biały. Do tego producenci dbają o to, aby zestaw stołowy był praktyczny – nawet zestawy porcelanowe można myć dzisiaj w zmywarce.

Nie tylko zestawy

Całe zestawy porcelanowe to tylko część oferty. Oprócz zestawy porcelanowe różne naczynia wchodzące w skład serwisu możemy dokupić na sztuki. To dobre rozwiązanie, gdy chcemy skompletować własny serwis obiadowy lub gdy stłuczemy na przykład swój ulubiony talerz. Kupowanie na sztuki sprawdza się także wtedy, gdy dysponujemy serwisem na sześć osób, a spodziewamy się większej liczby gości – w każdej chwili możemy serwis powiększyć. Więcej o porcelanowych serwisach przeczytacie w naszym wcześniejszym artykule.

Kategorie