Karma dla psa: jak go karmić?

Karma dla psa: jak go karmić?

Żywienie psa tylko z pozoru jest sprawą prostą. Musimy pamiętać przede wszystkim o tym, że resztki naszego posiłku nie mogą być jedzenie dla psa. Jedzenie dla psa musi mu dostarczać składników odżywczych. Jedzenie dla psa powinno być dostosowane do jego wieku, rasy, stanu zdrowia i stylu życia. Psia karma, która jest dobra dla szczeniaka, nie zaspokoi potrzeb dorosłego psa. Jak więc wybierać karmę?

Czytamy etykiety na karmach

Na gotowanie posiłków dla psa decyduje się bardzo mało osób. O wiele wygodniejsza jest gotowa psia karma. Na zakupach koniecznie powinniśmy czytać etykiety. Raczej powinniśmy unikać kupowania psia karma, której producent nie podaje jaki jest jej procentowy skład. Można przypuszczać, że będzie to pokarm dla psa składający się głównie z tanich wypełniaczy, na przykład ze zbóż. Pokarm dla psa stosunkowo dobry, to karma składająca się z minimum 28 procent mięsa. Pokarm dla psa nie tylko powinien zawierać dużo mięsa, ale powinien być również pozbawiony sztucznych barwników i konserwantów.

Jaką karma: sucha czy mokra?

Sucha karma dla psa może być zarówno bytowa, jak i specjalistyczna. Sucha karma dla psa tak zwana weterynaryjna przeznaczona jest dla psów z różnymi schorzeniami. Sucha karma dla psa to alternatywa dla karmy mokrej. Karma dla psów to tylko jeden z rodzajów karma dla zwierząt. Szeroki wybór karma dla zwierząt w atrakcyjnych cenach oferują internetowe sklepy zoologiczne.

Więcej zarówno o karma dla zwierząt jak i dla psów można przeczytać w naszym poprzednim artykule.

Kategorie