Jakie są obecnie metody usuwania kamieni nerkowych?

Jakie są obecnie metody usuwania kamieni nerkowych?

Kamienie w nerkach to schorzenie, które znacznie częściej jest rozpoznawane u mężczyzn niż u kobiet. Bardzo często kamienie nie dają żadnych objawów, nie są wówczas żadnym problemem. Zdarza się jednak, że wywołują bardzo silne dolegliwości bólowe. Jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się bólu jest usunięcie kamienia. Pacjenci boją się zabiegów chirurgicznych, ale  usuwanie kamieni nerkowych to obecnie zabieg, którego nie trzeba się bać. Usuwanie kamieni nerkowych odbywa się dzisiaj nowoczesnymi, mało inwazyjnymi metodami. Dzisiaj urolog może zaproponować pacjentom usuwanie kamieni nerkowych bardzo nowoczesną metodą RIRS.

Małe ryzyko powikłań

Małoinwazyjne usuwanie kamieni nerkowych metodą RIRS to operacja, która nie wymaga nacinania powłok brzusznych. Co więcej, małoinwazyjne usuwanie kamieni nerkowych tą techniką nie wymaga także nacinania nerki. Na czym polega usuwanie kamienia nerkowego metodą RIRS? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Wskazania do zabiegu

Małoinwazyjne usuwanie kamieni nerkowych metodą RIRS to zabieg, który może zostać wykonany u każdego pacjenta – pod warunkiem oczywiście braku przeciwwskazań. Na czym polega usuwania kamienia nerkowego techniką RIRS? Operacja przeprowadzana jest w narkozie, kamienie rozbijane są laserem holmowym pod kontrolą RTG. RIRS sprawdza się do rozbijania małych i dużych kamieni.

Osoby, które chcą wiedzieć więcej o tym na czym polega usuwanie kamienia nerkowego innowacyjną techniką RIRS zapraszamy do przeczytania także naszego innego artykułu.

Kategorie