Jaki model zmywarki kupić?

Jaki model zmywarki kupić?

Właściciele lokali gastronomicznych bardzo dużą wagę przywiązują do higieny. Panujące w lokalu złe warunki higieniczne mogą sprawić, że zacznie on świecić pustkami. Dzisiaj wszystkie naczynia, a szczególnie te używane przez gości, mogą być idealnie czyste. Na rynku są profesjonalne zmywarki dla gastronomii.

Jak wybrać idealną zmywarkę?

Zmywarki dla gastronomii chyba tylko z nazwy przypominają te do użytku domowego. Zmywarki dla gastronomii są przede wszystkim urządzeniami bardziej wydajnymi. Wybierając zmywarki przemysłowe należy zwrócić uwagę na to, ile wody zużywają, jaka jest jakość ich mycia. Dobre zmywarki przemysłowe muszą sobie poradzić z usunięciem nawet najtrudniejszych zabrudzeń. Warto zwrócić uwagę także na materiał z jakiego zostały wyprodukowane zmywarki przemysłowe. W lokalach gastronomicznych używane są raczej nie zmywarki, ale zmywarko wyparzarki. Zmywarko wyparzarki to urządzenia 2 w 1. Zmywarko wyparzarki nie tylko myją, ale także wyparzają naczynia.

W trosce o higienę

Coraz trudniej jest nam wyobrazić sobie zaplecze lokalu gastronomicznego nie tylko bez zmywarki, ale także bez wyparzaczy. Wyparzarki gastronomiczne wyparzają naczynia w temperaturze od 80 do 90 stopni. Dzięki temu wyparzarki gastronomiczne usuną z naczyń wszystkie bakterie, zapewnia naczyniom nieskazitelną czystość.

Na sukces restauracji składa się bardzo wiele elementów; warunki higieniczne należą do bardzo istotnych. Więcej o zmywarkach w gastronomii można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.

Kategorie