Jaką bramę garażową kupić?

Jaką bramę garażową kupić?

Wolno stojący lub wbudowany w bryłę domu garaż jest dzisiaj codziennym widokiem. Wszyscy, którzy mają do dyspozycji garaż potrzebują do niego solidnie wykonanej bramy. Firmy, które zajmują się produkcją i sprzedażą bram oferuje bardzo różnego rodzaju bramy garażowe. Zobaczmy, jakie bramy do garażu możemy kupić

Podstawowe rodzaje bram garażowych 

Bramy garażowe dzielą się na cztery podstawowe rodzaje: bramy garażowe segmentowe, bramy garażowe rolowane, uchylne i skrzydłowe. Jeszcze jednym rodzajem są bramy garażowe z napędem. Bramy garażowe z napędem to z reguły tylko bramy garażowe segmentowe oraz rolowane. Bramy garażowe z napędem są wyjątkowo komfortowe, a plusem napędów, w które wyposażane są bramy garażowe jest to, że można je dokupić i zamontować do każdej innej bramy garażowej. Największym uznaniem cieszą się obecnie bramy garażowe segmentowe. Mają one wiele zalet: są dobrze izolowane termicznie, sprawdzają się przy krótkich podjazdach. 

Jakie cechy powinna mieć dobra brama?

Bramy do garażu muszą utrudniać wyważenie potencjalnym włamywaczom. Bramy do garażu powinny być szczelne, bo to one między innymi chronią wnętrze garażu i samochód przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Producenci proponują nam dzisiaj bramy garażowe z montażem w różnych kolorach, można kupić bramę, której kolor pasuje do koloru elewacji domu.

Osoby, które szukają dobrej firmy zajmującej się sprzedażą różnych rodzajów bram nie tylko garażowych, ale także wjazdowych i przemysłowych zachęcamy do przeczytania naszego wcześniejszego tekstu.

Kategorie