Jak należy dbać o cerę?

Jak należy dbać o cerę?

Za przyczyny powstawania trądziku odpowiada bardzo wiele elementów, a jednym z nich jest niepoprawna pielęgnacja skóry. Jest ona często wynikiem niewiedzy, źle dobranych kosmetyków oraz bagatelizowania niektórych zabiegów, które w znaczny sposób są w stanie złagodzić albo i wyeliminować niedoskonałości, krostki, czy też zaskórniki. Jak powinna wyglądać pielęgnacja, by wyeliminować związane z nią przyczyny trądziku

Dokładne oczyszczenie twarzy 

Nie da się ukryć, że przyczyny trądziku upatrywane są często w nadmiernie wydzielanym sebum oraz innych zanieczyszczeniach znajdujących się na twarzy. Dlatego tak ważne jest, by je zmywać zarazem rano, jak i wieczorem. Do tego celu nie wystarczy sama woda ani zwykłe mydło, które tylko wysusza.

Warto zaopatrzyć się w odpowiednie, dedykowane dla danej cery preparaty. Aby nie podrażnić skóry nie powinny one posiadać alkoholu. Oprócz  nich warto przynajmniej raz w tygodniu zastosować również peeling. To dzięki niemu odblokowuje się gruczoły łojowe oraz usuwa głębsze zanieczyszczenia. 

Odpowiednia tonizacja i nawilżenie 

Na tak oczyszczoną skórę warto zastosować tonik, który często jest niedoceniany. Dzięki niemu można zmniejszyć przyczyny trądziku upatrywane w nadmiernej produkcji sebum. Nie tylko jest on w stanie przywrócić skórze odpowiedni poziom pH, ale i znacznie zmniejsza poziom wydzielanego łoju.

Dopiero po jego zastosowaniu warto wklepać kremy nawilżające, czy też preparaty, pomagające w walce z niedoskonałościami, które jawią się pod postacią krost, zaskórników, przebarwień, czy też stanów zapalnych.

Kategorie