Dziecko w foteliku

Jak kupić dobry fotelik samochodowy?

Na bezpieczeństwo przewożonego w samochodzie dziecka wpływa wiele elementów. Już od dawna wiadomo, że przewożenie na kolanach nie jest bezpieczne. Wprowadzono więc przepisy, które nakazują przewozić dzieci w specjalnych fotelikach. Wybór fotelika dla dziecka, jakim kryterium należy się kierować?

Foteliki dziecięce: na co zwrócić uwagę na zakupach?

Foteliki dziecięce dostępne są w wielu modelach. Wybór fotelika dla dziecka – wielu rodziców może mieć z tym problem, a nie zawsze mogą liczyć na pomoc sprzedawcy. Kilka podpowiedzi może się więc im przydać, gdy będą podejmować decyzją. Najważniejszym kryterium jest waga – sklepach dostępne są foteliki dla dzieci o wadze do 10 kilogramów (grupa 0), dla dzieci poniżej 18 kilogramów (grupa 0+), dla tych, które ważą 9-18 kilogramów (grupa I), dla dzieci o wadze 15-25 kilogramów (grupa II) oraz dla dzieci ważących 22-36 kilogramów – grupa III. Przed kupieniem fotelika warto upewnić się, że w samochodzie jest system mocowania ISOFIX.

Foteliki dla dzieci: o tym warto wiedzieć

Foteliki dla dzieci powinny mieć pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Więcej o fotelikach dla dzieci można przeczytać w naszym artykule „Bezpiecznie podróżujemy z dzieckiem samochodem”. Foteliki dziecięce z klasy 0 przypominają nosidełka. Montuje się je zawsze tyłem do kierunku jazdy. W samochodach bez poduszki powietrznej foteliki dla dzieci mogą być zamontowane na przednim siedzeniu. Duże bezpieczeństwo dziecku zapewnia fotelik z system LPS. Chroni on dziecko przed urazami, gdy w czasie kolizji samochód zostanie uderzony w bok. Wybór fotelika dla dziecka to ważna decyzja, którą warto przemyśleć czytając porady i opinie.

Kategorie