Bezpieczna nawierzchnia gumowa

Bezpieczna nawierzchnia gumowa

Płyty EPDM gumowe Proflex to obecnie bardzo popularna forma nawierzchni wykorzystywana w takich miejscach jak place zabaw. Taka nawierzchnia świetnie się sprawdza, ponieważ charakteryzuje się dobrą jakością i wytrzymałością na działanie czynników atmosferycznych a jednocześnie jej zastosowanie w takich miejscach sprawia, że nawierzchnia jest bezpieczna dla dzieci, które na takim placu zabaw będą miały okazję się bawić.

Płyty EPDM to materiał, który ze względu na swoją miękką strukturę sprawia, że nawet jeśli dzieci upadną na taką nawierzchnię to ryzyko uszkodzeń ciała jest mniejsze.

Lepsze rozwiązanie niż piaskownica

Spotkać można takie miejsca, gdzie plac zabaw jest umieszczany na piasku. To rozwiązanie, może ewentualne upadki również amortyzować i w praktyce podoba się dzieciom, ale nie do końca będzie odpowiadało rodzicom. Wszechobecny piasek po zabawie na placu zabaw na pewno nie będzie mile widziany przez rodziców, dlatego nie powinno być zaskoczenia, że właśnie maty EPDM są tymi, które na placach zabaw są dużo lepiej postrzegane przez rodziców. Dlatego też coraz częściej ten materiał się wykorzystuje.

Dobra oferta mat EPDM

Płyty gumowe EPDM to takie rozwiązanie, które w ostatnich latach stało się dość popularną i chętnie wykorzystywaną opcją. Przede wszystkim wielokolorowe płyty EPDM gumowe Proflex świetnie się prezentują, a ten czynnik na pewno też jest brany pod uwagę i warto o tym pamiętać.

Producenci dostarczają płyty EPDM gumowe Proflex w rożnych rozmiarach, najbardziej standardowa formuła to różnokolorowe kwadraty. Place zabaw są wykładane albo płytami w zróżnicowanej kolorystyce, albo też w jednolitym kolorze co ostatecznie będzie oczywiście decyzją inwestorów, którzy wykładają swoje środki na budowany plac zabaw.

Kategorie